Strona głównaWystrój wnętrzJaki materac będzie najlepszy dla pary?
Jaki materac będzie najlepszy dla pary?

Jaki materac będzie najlepszy dla pary?

Wybierając materac najtrudniejsze decyzje musimy podejmować w trakcie szukania łóżka dla par. Materac dla dwojga musi spełniać wymagania i preferencje obu osób. Znalezienie kompromisu jest szczególnie trudne, kiedy jedna osoba preferuje sen na nieco twardszym podłożu, a druga woli jednak miękką powierzchnię do spania. Różnice mogą również wynikać z odmiennej budowy ciała, dużej różnicy w wadze oraz trybu spania. Na szczęście szeroka oferta produktowa materacy pozwala dobrać odpowiedni materac dla par.

Najłatwiej podzielić materace według ich klasy:

  • Podstawowe materace w klasie Standard,
  • Modele Premium – lepsze wykonane z pianki wysoko elastycznej,
  • Najwyższa, a co za tym idzie i najlepsza – klasa Premium+.

Jaki materac wybrać w przypadku kanapy rozkładanej?

Kanapy i łóżka rozkładane, ze względu na swoją charakterystyczną budowę, wymagają materaca piankowego. Materac sprężynowy zwyczajnie nie byłby wygodny i praktyczny w codziennym zastosowaniu. Wielkim plusem materacy piankowych jest w tym przypadku fakt, że po rozłożeniu stworzą one całkowicie płaską powierzchnię spania – zupełnie jak w normalnym, pełnowymiarowym łóżku.

Takiego rodzaju kanapy rozkładane wykonane z litego drewna oferuje rodzinna firma Meble Dobbek – warto zapoznać się z ofertą sklepu, ponieważ wykonanie z drewna gwarantuje trwałość na wiele lat.

Materac z pianki T25

Jest to materac wykonany z twardej, poliuretanowej pianki T25. Odznacza się uniwersalnością i niezwykłą sprężystością. Tego typu materac jest łatwo dostępny i wygodny do przenoszenia, ale po odkształceniu nie wraca szybko do swoich pierwotnych kształtów. Opcja ta sprawdza się raczej dla mało wymagających osób lub jako wypełnienie sofy gościnnej.

Materac z pianki wysokoelastycznej

Tak zwane materace premium wykonane są z pianki wysokoelastycznej, czyli takiej o zwiększonej sprężystość i wytrzymałości. Pianka tego typu jest o 40% bardziej wytrzymała niż pianka T25 i nawet 2 razy szybciej wraca do pierwotnego kształtu niż pianka standardowa. Konstrukcja pianki zapewnia perfekcyjne dopasowanie materaca do anatomicznego kształtu ciała – zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa, co pozwala mięśniom na rozluźnienie i regeneracje podczas snu. Idealnie sprawdza się jako podkład dla często używanych kanap rozkładanych dla jednej osoby.

Materac z pianki HR plus Visco

To bez wątpienia najlepsza opcja ze wszystkich – materac wysokoelastyczny HR plus Visco. To jeden z najnowszych surowców do produkcji materacy o właściwościach termo-elastycznych. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością punktową. Właściwość ta gwarantuje, że materac odkształca się tylko w miejscu, gdzie spoczywa ciało. Bez względu na ulubioną pozycję snu, kręgosłup ma zapewnione optymalne podparcie. Mięśnie mogą odpocząć, gdyż układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny. Elastyczność punktowa to istotna cecha, zwłaszcza gdy szukamy materaca dla par. Zaletą tego materaca jest to, że sprawdza się nawet w przypadku, gdy waga partnerów znacząco się różni. Każda z osób ma zapewniany zdrowy, wygodny i nieprzerwany ruchami drugiego użytkownika sen.

Jaki powinien być materac dla par?

Materac dla dwojga powinien być nie tylko wygodny i umożliwiać odpowiedni odpoczynek po całym dniu, ale również tłumić ruchy partnera. Materac z wysokoelastycznej pianki HR plus Visco gwarantuje, że jedna osoba nie czuje zbyt mocno ruchów tej drugiej. Materac ten nie będzie uginał się, falował czy sprężynował, umożliwiając spokojny sen partnera.

Rozwiązania tego typu nie dostarczą nawet najlepsze materace sprężynowe. Materace sprężynowe nie są polecane jako pojedyncze materace dla dwóch osób. Nacisk wywierany na jedną sprężynę przenosi się na sprężyny sąsiednie, które łączą się ze razem powodują odkształcenia na większej płaszczyźnie. Oznacza to, że cała powierzchnia materaca pracuje i nawet najmniejszy ruch jednej osoby jest bardzo mocno wyczuwany przez drugą. Jest to widoczne zwłaszcza wtedy, gdy jeden z partnerów jest znacząco cięższy, przyciągając drugiego niczym mała czarna dziura.

Autor: Opublikowano: 30 stycznia, 2023Kategoria: Wystrój wnętrz