Strona głównaTurystyka, Wystrój wnętrzTorby bawełniane – czy są lepsze od plastikowych?
Torby bawełniane – czy są lepsze od plastikowych?

Torby bawełniane – czy są lepsze od plastikowych?

W erze wszechobecnego plastiku warto zastanowić się nad jego ograniczeniem w życiu codziennym. Robiąc zakupy wręcz odruchowo chwytamy w sklepie za foliowe torby, ponieważ nadal mało kto posiada podręczne bawełniane torby. Natychmiast po rozpakowaniu zakupionych produktów te nieestetyczne, często już porwane torebki lądują w śmietniku, a przy następnym wyjściu do sklepu cały proces zaczyna się od nowa. Czas to zmienić.

Torby bawełniane są wielokrotnego użytku

W przeciwieństwie do foliowych torebek, te wykonane z bawełny są wielokrotnego użytku. Nasze torby bawełniane wykonane są z wytrzymałej bawełny, co zapewnia ich długotrwałe użytkowanie. Torba wykonana z materiału pomieści nie tylko więcej rzeczy, ale też cięższych. Nie musimy się martwić również o to, że ostra krawędź np. książki czy soku w kartonie przerwie naszą torbę. Wysokiej jakości torby bawełniane z przeróżnymi wzorami produkuje np. Gliniana Kura.

Bawełniane torby są ekologiczne

Bawełna jest przyjazna środowisku, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o torebkach foliowych, tzw. reklamówkach. Po złożeniu zajmuje naprawdę mało miejsca, więc można mieć ją zawsze przy sobie. Dobrze jest zaopatrzyć się najlepiej w kilka toreb bawełnianych. Czasem nie mamy ze sobą plecaka czy ulubionej torebki, dlatego warto mieć kilka takich toreb w różnych miejscach, np. w samochodzie, w plecaku czy kieszeni kurtki. Kupowanie jednorazówek to niepotrzebne wydawanie pieniędzy, które bardzo szybko wylądują w śmietniku. Nasze torebki bawełniane podlegają recyklingowi więc używając ich, dbamy o środowisko.

Stylowy wygląd toreb bawełnianych

Bawełniana torba to nie tylko kwestia ekologii. To również wygląd. Pospolite foliowe jednorazówki nie wyglądają estetycznie. Materiałowa torba, a do tego z wyjątkowym nadrukiem z pewnością przyciągnie wzrok niejednego przechodnia. Szczególnie latem warto nosić bawełniane torebki zamiast sztucznych, ponieważ pasują do lekkich ubrań, a nadruki na nich są kolorowe. Bawełniane torebki z nazwą miejscowości i elementami popularnych w niej miejsc to świetna pamiątka z wakacji. Jest to też znakomity pomysł na prezent dla znajomych czy rodziny. Taka materiałowa torba jest nie tylko ładna, ale też praktyczna.

Wygoda noszenia materiałowych toreb

Plastikowe reklamówki, pod wpływem ciężaru niesionych w niej zakupów, potrafią bardzo nieprzyjemnie zbijać się w skórę. Ten problem znika używając toreb wykonanych z materiału. Bawełna nie tylko jest przyjemniejsza w dotyku, ale takie torby posiadają długi uchwyt, dzięki któremu można założyć ją na ramię.

Pranie torebek bawełnianych

Czyszczenie bawełnianych toreb to bułka z masłem. W razie zabrudzenia można je z łatwością wyprać bez obawy o naruszenie kolorów i struktury tkaniny. Warto jednak pamiętać, żeby prać je w temperaturze 30°C. Jeśli pierzesz w pralce, zrezygnuj z wirowania na wysokich obrotach – naturalna bawełna ma tendencję do gniecenia się. Zrezygnuj również z suszarki bębnowej, bawełna może się zmechacić i skurczyć ponad miarę. Aby torba wyglądała jak nowa, po wysuszeniu dobrze jest ją wyprasować (na lewej stronie, aby nie naruszyć nadruku). Taki sposób pielęgnacji pozwoli cieszyć się bawełnianą torbą przez wiele lat.

Autor: Opublikowano: 3 stycznia, 2023Kategoria: Turystyka, Wystrój wnętrz